Home > Biznes > 5 rodzajów przedsiębiorstw, które najbardziej potrzebują dystrybutorów wody

5 rodzajów przedsiębiorstw, które najbardziej potrzebują dystrybutorów wody

Każdy zakład pracy – zgodnie z obowiązującym prawem – musi zapewnić zatrudnionym dostęp do wody pitnej. Poza tym odgórnie ustalonym obowiązkiem zarządzający przedsiębiorstwami zamawiają dostawy wody do firmy także po to, by zadbać o samopoczucie, a tym samym o efektywność pracowników. Są jednak miejsca pracy, w których dystrybutory wody przydadzą się szczególnie. Sprawdź, czy zarządzasz takim przedsiębiorstwem.

Korzyści z udostępnienia świeżej wody zatrudnionym jest wiele. Z badań wynika, że prawidłowy poziom wody w organizmie pozytywnie wpływa na koncentrację. Picie wody zapobiega migrenie i nadciśnieniu krwi, a także obniża poziom cholesterolu. Poprawia ogólny stan zdrowia pracownika, a tym samym powoduje zmniejszenie absencji w miejscu pracy.

Aby zapewnić pracownikom dostęp do wody, możesz zdecydować się na umieszczenie w firmie dystrybutora wody w butlach. Takie urządzenie składa się z dystrybutora z systemem podgrzewania wody oraz butli o pojemności 18,9 l, którą umieszcza się na urządzeniu. W których przedsiębiorstwach butle z wodą sprawdzą się najlepiej?

  1. Biura – dostawy wody do firmy

Pracownicy biurowi często poddawani są presji czasu – muszą wykazywać się tzw. multitaskingiem, czyli wykonywać kilka zadań jednocześnie. Zwłaszcza przy takim trybie pracy potrzebny jest więc wysoki poziom koncentracji. Pracodawca może pomóc zatrudnionym, m.in. zapewniając stały i łatwy dostęp do wody.

Urządzeniem, które ułatwi wypijanie zalecanych 2 litrów wody dziennie (dla wagi 60 kg), jest dystrybutor wody, np. Eden.pl. Butla z wodą, ustawiona w widocznym i łatwo dostępnym miejscu w firmie – np. na korytarzu lub w kuchni – sprawi, że pracownicy częściej przypomną sobie o konieczności picia wody.

Zakup dystrybutorów wody do firmy to także korzyści dla administracji przedsiębiorstwa. Dzięki temu nawet w małych i średnich firmach, w których trudno oszacować zapotrzebowanie na wodę, można usystematyzować wydatki i ustalić szczegóły dostawy wody do firmy. Po ustalonym czasie (np. co 2 miesiące) dostawca przyjedzie i wymieni butle puste na pełne.

  1. Hale przemysłowe – dystrybutory wody dla pracowników fizycznych

Pracownicy fizyczni w halach przemysłowych potrzebują odpowiedniej ilości wody – w trosce o ich zdrowie, a także by byli bardziej efektywni. Wybór dystrybutora na wodę w dużych przedsiębiorstwach będzie też wygodniejszy dla zatrudnionych – dzięki urządzeniu nie będą oni musieli podczas pracy uważać na podręczne butelki z wodą.

Dodatkowo niezwykle ważnym czynnikiem są przepisy BHP, które często uniemożliwiają osobom z zewnątrz wstęp do pomieszczeń przemysłowych. W przypadku dystrybutorów na wodę wizyty pracowników odpowiedzialnych za dostarczenie wody można znacząco ograniczyć. Innym rozwiązaniem jest wybór filtrów na wodę, np. Eden.pl, które wymagają wymiany i sanityzacji jedynie raz na pół roku.

  1. Szkoły – dostęp do wody dla dzieci

Im młodszy organizm, tym w większym stopniu składa się z wody. Właśnie dlatego maluchy potrzebują dużo więcej wody niż osoby dorosłe. Tymczasem aż 27% polskich dzieci nie pije wystarczającej ilości wody. Podczas gdy w domu możesz namówić pociechę na szklankę napoju, to w szkole trudno upilnować malucha. Dobrym pomysłem może się więc okazać umieszczenie w placówce dystrybutora wody.

Dostawa wody do szkoły, ustawienie dystrybutora wody w widocznym miejscu i przybliżenie uczniom informacji o korzyściach picia wody może mieć zbawienny wpływ na zdrowie Twojej pociechy. Jeśli dyrektor placówki Twojego dziecka nie wyraził chęci zakupu dystrybutora wody, możesz – wraz z radą rodziców – wnioskować o to (zgodnie z ustawą o systemie oświaty z 1991 r.).

  1. Sklepy – woda dla firmy

W dużych i średnich sklepach, np. oferujących żywność czy artykuły chemiczne, zapotrzebowanie na wodę również może być wysokie. Dodatkowo zwłaszcza w takich miejscach pracy od osób odpowiedzialnych za sprzedaż wymaga się stałej optymalizacji kosztów, również tych dotyczących dostawy wody do firmy.

W tej sytuacji wybór dystrybutora wody – np. zamiast butelek wody mineralnej – może być korzystniejszy finansowo. Dzięki temu możesz dokładnie wyliczyć zapotrzebowanie na określony okres, a potem optymalizować dostawy wody.

  1. Zakłady usługowe – dostawy wody dla pracowników

Zakłady kosmetyczne czy fryzjerskie powinny przede wszystkim dbać o dobry wizerunek swoich salonów – tak aby zachęcić klientów do powrotu. Jednym z elementów, które wpływają na pozytywną opinię o miejscu, jest zaoferowanie klientowi wody. Estetycznym urządzeniem ułatwiającym dostęp do wody jest właśnie dystrybutor wody, do którego można podejść w każdej chwili, by poczęstować się świeżą, źródlaną wodą.

Znalazłeś w tym zestawieniu rodzaj przedsiębiorstwa, które prowadzisz? Zdecyduj się na dystrybutor wody do firmy. Szczegóły oferty znajdziesz na stronie Eden.pl.