Home > Pozostałe > Afrykańska egzotyka na rajskich plażach, czyli uroki Kenii.

Afrykańska egzotyka na rajskich plażach, czyli uroki Kenii.

Kenia zafascynuje zarówno tych, którzy pragną na własnej skórze poczuć afrykańską egzotykę, obejrzeć żyjące na wolności dzikie zwierzęta, jak i tych, którzy po prostu chcą spędzić wakacje na rajskich plażach. Magiczne piękno i egzotyczna odmienność, w połączeniu z wysokiej klasy infrastrukturą hotelową gwarantują udany wypoczynek i niezapomniane wrażenia.

Kenia, to kraj położony na równiku we wschodniej Afryce, nad brzegami Oceanu Indyjskiego. Od strony północnej graniczy z Somalią, Etiopią i Sudanem, od zachodu z Ugandą, a od południa z Tanzanią. Kraj jest bardzo zróżnicowany krajobrazowo – wybrzeże liczy ponad 400 km długości, oferuje białe plaże, turkusową wodę z malowniczymi wysepkami, w głębi kraju znajdują się pokryte wiecznym śniegiem szczyty górskie, tropikalne lasy, aktywne gejzery, wygasłe wulkany i spalone słońcem pustynie. To także jeden z najpiękniejszych ogrodów Afryki, głównie dzięki wspaniałym Parkom Narodowym. Wspaniałe kenia wycieczki to np. niezmierzone sawanny pokonywane są przez ogromne stada słoni, bawołów, żyraf, zebr, antylop oraz innych zwierząt, nad którymi królują dumne lwy.

Pogoda w Kenii – kiedy lecieć?

Do Kenii najlepiej wybrać się podczas naszej jesieni i zimy. Gdy w Polsce jest mokro i zimno, pogoda w Kenii jest piękna. Najlepiej zdecydować się na podróż między styczniem a marcem. Wilgotność powietrza jest wtedy najmniej uciążliwa dla Polaków. Pomiędzy styczniem a kwietniem temperatury utrzymują się na poziomie 33 stopni. Występuje też pora sucha. Jeżeli planujemy wyprawę na safari, czas pory suchej jest najlepszy. Jest to okres od stycznia do lutego oraz od lipca do października. Wtedy najlepiej obserwować zwierzęta.
Pora deszczowa występuje od kwietnia do lipca – lepiej jej unikać, nawet jeżeli planujemy tylko plażować. Sierpień i wrzesień to czas idealny na wylegiwanie się na plaży. Temperatury są wtedy na poziomie 28-29 stopni, a woda ma temperaturę około 24-25 stopni.