Home > Pozostałe > Atrakcje turystyczne USA

Atrakcje turystyczne USA

Stany Zjednoczone kojarzą nam się zwykle z najpopularniejszymi miejscami świata, takimi jak: Las Vegas, Nowy Jork, Los Angeles, Wielki Kanion, czy Route 66. Kraj ten jednak posiada również wiele innych wyjątkowych miejsc i miasteczek, które urzekają swoim klimatem i krajobrazem. Gdzie zatem warto wybrać się poza najbardziej popularnymi miejscami?

Atrakcje turystyczne w USA są niezliczone i wszystko zależne jest od tego, czego sami oczekujemy. Z pewnością jednak każdy może znaleźć tu coś dla siebie bez względu na to, czy preferujemy aktywny, czy też bardziej stacjonarny wypoczynek. Jednym z wyjątkowych miasteczek jest Asheville, które posiada wiele galerii sztuki, restauracji i wiele ciekawych budynków o różnych stylach architektonicznych. Jako ciekawostkę można wspomnieć, iż znajduje się tu największe na świecie archiwum danych pogodowych. Dla miłośników pięknej przyrody i malowniczych krajobrazów polecamy Aspen – miasto, które nazywane jest „zimową stolicą USA” tego rodzaju atrakcje turystyczne w USA pozwalają nam poznać niezwykłą przyrodę, a także skorzystać z tutejszych możliwości – zimą fani sportów zimowych mogą szusować bo najlepszych stokach narciarskich, z kolei wiosną możemy przemierzać tereny miasta rowerem, pływać kajakiem, a także wspinać się po okolicznych górach.

Istotnym dla historii USA miastem jest Danville – poza piękną architekturą i niezwykłym klimatem słynie z pierwszego sądu, który powstał w stanie Kentucky. Ponadto to właśnie tutaj powstała pierwsza poczta i uczelnia na Zachodzie, a także pierwsza szkoła dla czarnoskórych ludzi. Z kolei jednym z najstarszych miast w Stanach Zjednoczonych jest Savannah – jego historia zaczyna się już w 1733 roku. Spacerując po tutejszych ulicach możemy mieć wrażenie, że czas zatrzymał się tu w miejscu, a to za sprawą niektórych elementów zabudowy, które przetrwały wiele lat. Wizerunek miasta często wykorzystywany jest w filmach ze względu na dobrą scenerię historyczną. Mówi się też, że jest to najbardziej nawiedzane miasto na terenie Ameryki.