Home > Dom i wnętrze > Audyt energetyczny – jakie korzyści może przynieść?

Audyt energetyczny – jakie korzyści może przynieść?

Już od niespełna dwóch lat istnieje powszechny obowiązek wykonywania audytu energetycznego. Obowiązuje on wszystkie firmy niezależnie od tego, czy są to mikro, średnie czy też duże przedsiębiorstwa. Pomimo tego, że ustawodawca wymaga od przedsiębiorców dostosowywania się do tego rozporządzenia, nie powinno się utożsamiać go z jakimkolwiek przymusem. Dzięki przeprowadzeniu audytu energetycznego każdy właściciel firmy będzie miał kontrolę nad tym, jak dużo energii elektrycznej zużywa oraz czy istnieje możliwość obniżenia rachunków w przyszłości. Pracownicy takich firm jak Unicon doradzą, co należy zrobić, aby dana firma nie ponosiła niepotrzebnych kosztów związanych między innymi z ogrzewaniem powierzchni biurowej.

Z jakich elementów składa się audyt energetyczny

Głównym celem audytu termomodernizacyjnego jest zbadanie, jak wiele energii elektrycznej zużywa się w danej firmie. Zapoznając się z informacjami dostępnymi na stronie internetowej www.unicon-termo.pl można wysnuć wniosek, że badanie energetyczne ma również na celu zaproponowanie wdrożenia konkretnych rozwiązań mających na celu zminimalizowanie ewentualnych kosztów w przyszłości (wymiana pokrycia dachowego na nowe, naprawa uszkodzonej instalacji grzewczej). Po zakończeniu audytu każdy przedsiębiorca otrzyma stosowny dokument, zawierający szczegółowy opis dokonanych prac.

Czy przedsiębiorcy zdają sobie sprawę z obowiązku wykonywania audytu energetycznego?

Bez dwóch zdań świadomość wśród właścicieli firm regularnie wzrasta. W porównaniu do ubiegłych lat widoczny jest wyraźny postęp. Mimo tego stale powinno się prowadzić kampanię informacyjną zawierającą informacje o tym, do jakiego typu firm powinni zgłaszać się przedsiębiorcy pragnący przeprowadzić audyt w swojej firmie.