Home > Zdrowie i Uroda > Biżuteria dziecięca

Biżuteria dziecięca

 

Biżuteria dziecięca coraz śmielej wchodzi na salony. Niegdyś tylko nieliczne dziewczynki miały w uszach kolczyki – zazwyczaj delikatne, wykonane ze złota. Dziś oferty sklepów jubilerskich, na przykład AWEG, są bardzo bogate w biżuterię dedykowaną najmłodszym odbiorcom. Biżuteria dziecięca jest chętnie kupowana nie tylko z okazji Chrztu Świętego czy Komunii Świętej, ale również w prezencie urodzinowym czy świątecznym. Dokonując wybory warto brać pod uwagę rożne czynniki – rodzaj użytego kruszcu, wygląd, cenę, ale także symbolikę, która w gruncie rzeczy ma bardzo duże znaczenie. 

Biżuteria dziecięca z motywem zwierzęcym

Już od jakiegoś czasu wśród biżuteryjnych trendów popularne są akcenty związane ze zwierzętami. Biżuteria dziecięca jest tego najlepszym potwierdzeniem. Figlarne koty, słodkie pieski, słoniki na szczęście czy czarno-białe pandy często spotykane są w sklepach jubilerskich. Występują jako akcent na bransoletkach, wisiorkach czy kolczykach. Niektóre modele wykonane są jedynie ze srebra lub ze złota. Jednak bardzo popularna jest kolorowa biżuteria dziecięca, która jest uwielbiana przez dziewczynki

 

Biżuteria dziecięca z motywem roślinnym

W trendach biżuterii dziecięcej pojawia się nie tylko motyw zwierzęcy, ale również roślinny. W kolczykach, sznurkowych bransoletkach czy wisiorkach pojawiają się różnego rodzaju kwiaty – róże, rumianki czy maki. Biżuteria dziecięca często też łączy ze sobą motywy roślinne z innymi – bajkowymi postaciami czy motywami zwierzęcymi. Wszystko tworzone jest tak, by zadowolić najmłodszych klientów.