Home > Pozostałe > Fotograf na wesele, czyli jaki?

Fotograf na wesele, czyli jaki?

Fotograf weselny to bardzo odpowiedzialny zawód. Ma za zadanie udokumentować chwile, które już nigdy się nie powtórzą, a zdjęcia mają stanowić pamiątkę i wsparcie dla zacierających się wspomnień. Dlatego warto zdecydować się profesjonalistę, który posiada dobrej jakości sprzęt i wiedzę. Jednak to nie wszystko. Wykonanie różnego rodzaju zdjęć wymaga zastosowania różnych technik. Zdjęcie portretowe będzie się różnić od zdjęcia przyrody. Większość fotografów posiada specjalizację, w której czuje się najlepiej, dlatego nie każdy będzie odpowiednim wyborem na wesele, które jest dynamiczną imprezą i wymaga odpowiednich umiejętności. Fotograf na ślub powinien być specjalistom w tej dziedzinie.

Jak znaleźć profesjonalnego fotografa

Przede wszystkim poszukiwania należy rozpocząć odpowiednio wcześnie. Tak jak w każdym innym zawodzie, dobrzy profesjonaliści mają często zarezerwowane terminy na kilka najbliższych miesięcy. Na początek możemy popytać, czy ktoś z naszego otoczenia może kogoś polecić. Obejrzeć zdjęcia ślubne znajomych lub rodziny. W kolejnym etapie możemy obejrzeć prace dostępne w internecie. Profesjonalny fotograf powinien posiadać stronę internetową, która będzie zawierać wszelkie informacje i próbkę jego pracy. Jednak najważniejszy jest osobisty kontakt, dokładne obejrzenie portfolio i ustalenie szczegółów w trakcie rozmowy.

Dotychczasowe portfolio fotografa

To co tak naprawdę świadczy o jakości danego fotografa, to jego portfolio. Nie ma lepszego sposobu, by dowiedzieć się czy dany styl fotografowania właśnie nam odpowiada. Robienie zdjęć w tak wzniosłych i wzruszających chwilach, wymaga nie tylko wiedzy technicznej, ale również odpowiedniego uchwycenia emocji. Każdy posiada inną wrażliwość i to widać też na zdjęciach. Warto by osoba, która robi nam zdjęcia, posiadała podobną wrażliwość i estetykę do naszej. Przeglądając dotychczasowe portfolio jesteśmy w stanie to ocenić. Powinniśmy również zapoznać się ze zdjęciami z ostatnio wykonanej sesji ślubnej, a także przeprowadzić z nim rozmowę.

O co pytać fotografa?

Fotograf ślubny taki jak http://www.filmifoto.pl/ powinien odpowiedzieć na nasze pytania i wątpliwości, a także przeprowadzić z nami wywiad, by poznać oczekiwania co do sesji. Zapytajmy go czy współpracuje z asystentem i czy używa dodatkowych obiektywów i lamp. Pamiętajmy, by zawsze spisać umowę i zawrzeć w niej wszelkie ustalenia.