Home > Dom i wnętrze > Historia skryta w cukiernicy

Historia skryta w cukiernicy

 

Na kartach historii utrwalono zapisy o tym, że cukiernica weszła na salony w XIX wieku. W tym okresie największą popularnością cieszyły się serwisy kawowe, a źródłem inspiracji podczas tworzenia projektów stawały się kawy z różnych zakątków świata. Ogromne stoły w arystokratycznych pałacach zadebiutowały posiadaniem nowości, jaką stała się właśnie cukiernica. Na przełomie wieków ulegała ona różnorodnym przemianom. Przede wszystkim zmianom poddana została forma i elementy zdobnicze, które były zależne od stylu danej epoki. Jednak niezależnie od kształtu cukiernica stanowiła istotną część kultury materialnej.

Srebrne cukiernice gwarancją luksusu

Cukiernica stanowi jeden z najważniejszych elementów zastawy stołowej, szczególnie podczas spożywania części deserowej. Przy ważnych uroczystościach, szczególnie rodzinnych, jest stawiana w centralnym miejscu stołu. Dla podkreślenia rangi uroczystości, warto wejść w posiadanie srebrnej cukiernicy, która jest uznawana za jedną z najbardziej wytwornych. Wraz z rozwojem wielu dziedzin z zakresu produkcji galanterii stołowej, do łask weszły cukiernice platerowane srebrem. Srebrne cukiernice oprócz funkcji użytkowych, symbolizowały osiągnięty status majątkowy czy chociażby wysoki poziom kultury przy stole. Niekiedy stanowiły nawet zabezpieczenie kapitału gospodarczego.

Ponadczasowość w klasycznym wydaniu – srebrne cukiernice od Hefra

Wśród wielu producentów srebrnych cukiernic największym uznaniem cieszy się Hefra. W ofercie tego producenta znajdziecie Państwo różnorodne modele srebrnych cukiernic – od najbardziej szykownej Fragetki, po cukiernice pucharowe. Mnogość dostępnych artykułów obfituje w niebanalne kształty oraz eleganckie wzornictwo, dzięki którym każdy stół będzie prezentował się z klasą.