Home > Motoryzacja > Konserwacja tapicerki samochodowej – jak radzić sobie z plamami?

Konserwacja tapicerki samochodowej – jak radzić sobie z plamami?

 

Komfortowa podróż samochodem bardzo często uzależniona jest od wielu różnych czynników. Poza wyposażeniem w formie wygodnych i dobrze wyprofilowanych foteli, układu lusterek i wyprofilowania kierownicy – to jedne z wielu ważnych aspektów. Zewnętrze wyposażenie w postaci bagażników na dach lub hak holowiczy jest niezbędne podczas planowania urlopu czy majowego wypadu za miasto.  Poza nimi, bardzo ważne są także czynniki takie jak: czystość oraz towarzyszący jej odpowiedni aromat zapachowy samochodowy w naszym aucie.

Czyszczenie kokpitu – tłuste plamy na tapicerce

Warunki pogodowe uzależnione od aktualnej pory roku oraz panującego w naszym kraju klimatu, stanowią jedne z najczęstszych przyczyn zabrudzeń samochodowych. Plama z sosu do pizzy albo gorąca kawa, która wylądowała na tapicerce? A może podczas konserwacji tapicerka została potraktowana smarem lub olejem? Tłuste plamy na tapicerce są zmorą wielu kierowców, którzy domowymi sposobami próbują je bezskutecznie usunąć. Tłuste plamy na tapicerce to najbardziej uciążliwe zabrudzenia występujące we wnętrzach samochodu. Specjalistyczne produkty czyszczące oferowane na rynku mogą zdziałać bardzo wiele i pomóc nam przywrócić tapicerce pierwotny blask.

Tłuste plamy na tapicerce – jak je skutecznie usuwać?

Tłuste plamy na tapicerce są szczególnie trudne do usunięcia z powierzchni materiałowej, co zdecydowanie wpływa na komplikację procesu czyszczenia. Na tłuste plamy na tapicerce można stosować popularny talk, którego głównym składnikiem jest skrobia ziemniaczana, którą pozostawia się na powierzchni tapicerki na całe 24 godziny. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mogli jeździć bez obaw o estetykę kokpitu.