Home > Zdrowie i Uroda > Kuszące spojrzenie na nowy rok

Kuszące spojrzenie na nowy rok

 

Zniewalające spojrzenie w świetle fajerwerków? Uwodzicielskie, podkręcone i zagęszczone rzęsy? Istnieje wiele sposobów na piękne rzęsy pełne blasku. Jedne z nas wybierają naturalne metody na wzmocnienie naturalnych rzęs, drugie – pragną jak najszybciej i jak najbardziej efektywnie poprawić kształt swoich rzęs. Aby nadać im odpowiedniego kształtu, należy zastanowić się jaki efekt chcemy uzyskać.

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs – najpopularniejsza metoda

Najpopularniejszą metodą przedłużania i zagęszczania rzęs jest tzw. 1:1, która polega na przedłużaniu i zagęszczaniu rzęs w następujący sposób: do jednej naturalnej rzęsy, doczepia się jedną kępkę rzęsy syntetycznej, bądź naturalnej – np. z futra norek syberyjskich. Należy zachować szczególną ostrożność przy wykonywaniu tej metody przedłużania i zagęszczania rzęs, ponieważ brak bezpośredniego kontaktu z powieką klientki, zwiększa bezpieczeństwo i komfort zabiegu, zmniejszając tym samym ryzyko wystąpienia stanów alergicznych. Przedłużanie i zagęszczanie rzęs metodą 1:1 wykonuje się w końcowej fazie naturalnego wzrostu włosia. Aby efekty były widoczne cały czas, należy zabieg powtarzać co 3-4 tygodnie.

Domowe sposoby na przedłużanie i zagęszczanie rzęs

Wśród domowych sposobów na przedłużanie i zagęszczanie rzęs najczęściej stosuje się pielęgnację wazelinową. Zastosowanie wazeliny w kosmetyce było znane już przez nasze babcie. Pielęgnacja wazelinowa polega na wieczornym wcieraniu wazeliny we włosie, za pomocą oczyszczonej szczoteczki np. z ulubionej mascary. Podczas snu rzęsy zregenerują się i wzmocnią. Dodatkową cechą będzie lśnienie włosia, dzięki czemu, tusz po nałożeniu na rzęsy będzie zdecydowanie bardziej wyrazisty. Najlepiej, żeby nasza mascara miała w sobie składniki odżywcze, np. olejek arganowy.

Wejdź na https://www.pilnikizalotka.pl i zapoznaj się z usługami kosmetycznymi salonu Pilnik i Zalotka