Home > Pozostałe > Lepsze życie na emigracji

Lepsze życie na emigracji

Emigracja nie traci na popularności – obecnie wybierają ją głównie osoby po studiach, jak również specjaliści z danych dziedzin, poszukiwanych na zachodzie (elektronicy, specjaliści od IT). Czy przeprowadzka i rozpoczęcie życia poza granicami kraju będzie trudne? Nie, jeśli odpowiednio rozplanujemy adaptację i przeprowadzkę!

Życie w UK – o czym musimy pamiętać?

Klamka zapadła – wyjeżdżamy. Zanim jednak wsiądziemy do samolotu podstawą jest rozeznanie się w rynku pracy w miejscu docelowym oraz określenie swoich szans na nim. Oczywiście zawsze możemy łapać się pracy dorywczej, jednak zdecydowana większość z nas w dłuższej perspektywie czasu marzy o normalnych zarobkach i godnym życiu. Niezwykle istotne jest znalezienie miejsca dla siebie. Najlepszym sposobem na to jest wynajęcie pokoju (na początek). O komunikację nie musimy się martwić – większość dużych miast w UK jest świetnie skomunikowana.

Co w przypadku nieszczęśliwego wypadku?

Bardzo ważnym zagadnieniem jest ubezpieczenie się za granicą. Ubezpieczenie pozwoli nam na korzystanie z pomocy lekarza w przypadku wypadku w pracy czy też poza nią. W razie wypadku koniecznie zgłośmy sprawę do ubezpieczyciela – pozwoli to rozpocząć wszelkie procesy niezbędne do wypłacenia odszkodowania.

Dostałeś zaniżone odszkodowanie za wypadek w Anglii? Zajrzyj na stronę http://wypadkianglia.co.uk