Home > Pozostałe > Los Gigantes — niezwykły kurort na Teneryfie

Los Gigantes — niezwykły kurort na Teneryfie

Los Gigantes to niewielkie nadmorskie miasteczko, które leży na północnym wschodzie Teneryfy. Jego populacja wynosi zaledwie ok. 3000 mieszkańców. Skąd więc ta nazwa? Została ona utworzona od niezwykłych, ogromnych klifów, które rozciągają się w pobliżu tej uroczej osady.

Niezapomniane widoki, przepiękne plaże

Niezaprzeczalny atut Los Gigantes stanowią przepiękne, krystalicznie czyste plaże, na których można znaleźć niezwykłe formacje skalne. Jednak to nie one, lecz ogromne, majestatyczne i przypominające nieco ściany klify są największą atrakcją regionu. Z okolicznego nadbrzeża roztacza się na nie doskonały widok. Mimo to najlepszym sposobem na ich podziwianie jest wyruszenie w rejs. Widok tych skalnych formacji z oceanu jest bowiem niezapomnianym przeżyciem, o czym chętnie zaświadczają ci, którym dane było uczestniczyć w takiej wyprawie.

Na Atlantyku

Z myślą o turystach w okolicy Los Gigantes często organizowane są rejsy (także z innych regionów wyspy). Głównym celem są oczywiście klify. Na tym jednak atrakcje się nie kończą. Szczęśliwcy będą bowiem mieli okazję zaobserwować bogactwo oceanicznego życia, w tym stada delfinów oraz wielorybów.

Tekst napisany we współpracy z http://happyapartmentstenerife.com/pl/