Home > Pozostałe > Magnolia – uprawa i nawożenie

Magnolia – uprawa i nawożenie

Magnolie to drzewa bądź krzewy, które naturalnie porastają dzikie tereny Ameryki Północnej i Południowej oraz Azji Wschodniej. W pozostałych częściach świata, uprawia się je w ogrodach jako rośliny ozdobne. Wyróżniają się bowiem pięknymi kwiatami, które w zależności od odmiany przybierają różne barwy i odcienie. Przyjęło się sądzić, że w Polsce panuje raczej niesprzyjający, zbyt surowy klimat dla magnolii. Na szczęście, okazuje się, że w rzeczywistości wystarczy przestrzegać kilku zasad, aby te piękne drzewa i krzewy efektownie dekorowały nasze działki.

Uprawa magnolii

Przede wszystkim dla magnolii, których różne odmiany dostępne są w sklepie ogrodniczym Gardenowo, musimy znaleźć w naszym ogrodzie stanowisko zaciszne, osłonięte przed mroźnymi wiatrami, a przy tym dobrze nasłonecznione (ewentualnie lekko zacienione). W miejscach, do których tylko przez krótki moment w ciągu dnia docierają promienie słoneczne rośliny te bardzo słabo kwitną. Poza tym, ziemia musi być przepuszczalna, próchnicza i lekko kwaśna. Po posadzeniu obszar wokół rośliny należy wyściółkować korą sosnową lub torfem ogrodniczym, aby w ten sposób ochronić korzenie przed przemarznięciem i utrzymać właściwą wilgotność gleby. Wobec tego, decyzję o konkretnym stanowisku dla magnolii należy dobrze przemyśleć. Tym bardziej, że jej przesadzenie, nie będzie możliwe.

Nawożenie magnolii

Po posadzeniu, magnolie należy kilka razy w ciągu roku, a dokładniej od marca do kwietnia nawozić wieloskładnikowym nawozem dostępnym na www.gardenowo.pl. Dobrym rozwiązaniem jest także zastosowanie szczepionek mikoryzowych dla roślin wrzosowatych. Przynoszą one doskonałe, wieloletnie efekty w przypadku roślin kwasolubnych, a przecież jedną z nich jest właśnie magnolii.