Home > Dom i wnętrze > Niewielka kuchnia blokowa – czy może okazać się funkcjonalna?

Niewielka kuchnia blokowa – czy może okazać się funkcjonalna?

 

Niewielkie kuchnie w blokach mieszkalnych do niedawna uważane były za problematyczne i nieustawne. Dzisiaj projektanci, architekci i sami producenci mebli kuchennych przekonują nas, że niewielka kuchnia może stać się tak funkcjonalna, jak tylko tego chcemy. Niezbędny jest tylko odpowiedni pomysł i wykonanie. Od czego zacząć?

Poszukaj inspiracji w sieci

Pierwszym krokiem do stworzenia pięknej kuchni jest bez wątpienia inspiracja – pomysłów na piękne pomieszczenia możemy poszukać w sieci. Wadą tego rozwiązania jest to, że nie zawsze znajdziemy informacje o konkretnych materiałach czy meblach, musimy więc szukać ich zamienników. Niezwykle modne są dzisiaj kuchnie inspirowane konkretnymi stylami: skandynawskim, loftowym, angielskim. Meble w tym stylu zapewnią nam producenci tacy jak chobotdesign.pl

Jakie meble wybierać?

Wybierając konkretny rodzaj mebli kuchennych zwracajmy uwagę nie tylko na rodzaj koloru, ale przede wszystkim na materiały oraz wykończenie. Pamiętajmy, że konkretne materiały mogą chłonąć brud i zanieczyszczenia, przez co kolor już po kilku latach stanie się mniej atrakcyjny. Wśród rekomendowanych rozwiązań wymienia się lśniące, gładkie fronty szaf – prezentują się one pięknie, czyści się je w prosty sposób, a dodatkowo mogą odbijać one światło, co sprawi, że niewielkie kuchnie staną się optycznie większe. Wybierając oświetlenie do niewielkich kuchni stawiajmy na nieosłonięte żarówki LED, najlepiej w neutralnej barwie.

Podczas projektowania kuchni zwracajmy uwagę na stosowane rozwiązania do przechowywania. Im bardziej zaawansowany system przechowywania, tym wyższa cena za metr bieżący! W niewielkich kuchniach warto zastosować szafki cargo, które pozwolą na wykorzystanie przestrzeni do maksimum.