Home > Dom i wnętrze > Odpływ liniowy – nowoczesne rozwiązanie do każdej łazienki?

Odpływ liniowy – nowoczesne rozwiązanie do każdej łazienki?

Łazienka to bardzo ważne pomieszczenie w każdym domu, ponieważ spędzamy w niej sporo czasu. Większości osób zależy więc na tym, aby było to pomieszczenie bardzo funkcjonalne i praktyczne. Warto postawić jednak również na estetykę i nowoczesny design. Właśnie w tym celu projektuje się nowoczesne odpływy liniowe, które nie tylko spełniają idealnie swoje funkcje, ale również idealnie komponują się z nowoczesnymi płytkami łazienkowymi oraz nowoczesnymi kabinami prysznicowymi, bez widocznego brodzika. Wiele osób decyduje się obecnie na montaż takich kabin w swoich łazienkach i zależy im na tym, aby nie montować oddzielnego brodzika.

Nowoczesny i ładny odpływ liniowy

W większości łazienek do tej pory montowane były klasyczne odpływy, okrągłe lub w kształcie kwadratu. Nowoczesne odpływy liniowe od razu rzucają się więc w oczy, jeżeli spotka się je w łazience. Przede wszystkim, są to odpływy podłużne i nadają się do brodzików nawet o długości do 100 centymetrów. Panel odpływu można dowolnie wymieniać, a jest on ozdobny i dekoracyjny i dopasowywać go do wyglądu i stylu swojej łazienki.

Zalety odpływów liniowych:

Nowoczesny odpływ liniowy to nie tylko rozwiązanie ładne i zgrabne, ale posiada on również wiele więcej istotnych zalet:

– Wodoodporny kołnierz minimalizuje ryzyko przecieków po suchym montażu odpływu.
– Syfon posiada osadnik zanieczyszczeń, dzięki czemu nie przedostają się one dalej do odpływu. Jest to jeden z najważniejszych elementów odpływu liniowego.
– Należy koniecznie wybierać odpływy wykonane z grubej stali kwasoodpornej. Wówczas można mieć pewność funkcjonalności i trwałości odpływu przez wiele lat.
– Wymienny panel ozdobny sprawia, że odpływ można dowolnie dostosowywać do wyglądu łazienki i stanowi on jej niewątpliwą ozdobę.

Montaż odpływu liniowego

Szybki i łatwy montaż takiego odpływu wynika z zastosowania ciekawych rozwiązań, jak kołnierz, czy klipsy zabezpieczające. Jeśli szukacie Państwo takiego rozwiązania w jak najlepszej jakości i liczycie na fachowe doradztwo, warto zajrzeć na prysznicowo.pl. Na stronie można bez problemu znaleźć bardzo szeroki wybór samych odpływów liniowych, jak również akcesoriów przydatnych przy montażu. Można tam również wybierać spośród wielu modeli paneli ozdobnych.