Home > Motoryzacja > Jaką odzież wybrać na motocykl?

Jaką odzież wybrać na motocykl?

Decydując się na zakup jednośladu trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami. Na pewno nie obędzie się bez zakupu kasku i odpowiedniej odzieży. Bardzo ważne będzie również dobranie obuwia dobrej jakości oraz rękawic chroniących wierzchy naszych dłoni. Duży wybór tego rodzaju sprzętu znajdziemy na stronie www.motohangar.pl.

Rodzaje odzieży przeznaczonej do poruszania się na motocyklu

Podobnie jak w przypadku kasków, odzież przeznaczona do poruszania się na motocyklu różni się od siebie w zależności od rodzaju jednośladu. Wsiadając na skuter ubierzemy się inaczej (nie jest wymagana specjalna odzież) niż w przypadku poruszania się motocyklem mogącym osiągnąć dużą prędkość (zalecany kombinezon tekstylny). Zanim zakupimy niezbędny sprzęt i wsiądziemy na motocykl, powinniśmy zapoznać się z ofertą firm produkującej specjalistyczny sprzęt. Jedną z nich jest Moto Hangar – przedsiębiorstwo oferujące najwyższej klasy sprzęt motocyklowy.

Warto wybrać specjalistyczną odzież

Jeżeli posiadamy pojazd, którym jesteśmy w stanie poruszać się z bardzo dużą prędkością, to powinniśmy zaopatrzyć się w odzież tekstylną. Bardzo dobrym dodatkiem będzie zastosowanie dodatkowego zabezpieczenia w postaci ochraniaczy na kolana i łokcie. Należy również pamiętać o rękawicach (najlepiej jak najgrubszych) oraz butach z twardego tworzywa sięgających powyżej kostki. Mimo takich zaleceń nie ma obowiązku ustawowego, który wymagałby poruszania się po drodze w odzieży typowo motocyklowej (z wyłączeniem kasku który jest obowiązkowy). W takiej sytuacji chodzi jednak tylko i wyłącznie o zdrowie motocyklisty, dlatego warto zadbać o odpowiednią odzież i przygotowując się do podróży zwracać uwagę na warunki atmosferyczne.