Home > Zdrowie i Uroda > Ortodoncja – w czym może nam pomóc?

Ortodoncja – w czym może nam pomóc?

 

Problemy ze zgryzem to powszechny kłopot Polaków w każdym wieku. Na szczęście w ostatnich latach znacząco zmieniło się podejście do leczenia ortodontycznego, czego przykładem są np. liczni dorośli śmiało prezentujący nowy aparat na zębach. Czy warto wybrać się do ortodonty? Czym grozi krzywy zgryz? Jak leczyć zęby ortodontycznie?

Najczęstsze problemy ortodontyczne

Problemy ortodontyczne dotyczą w takim samym stopniu osób dorosłych jak i dzieci. Najczęstszymi problemami są: przodozgryz, złe ustawienie zębów przednich, zbyt duże przerwy pomiędzy zębami. Krzywe ustawienie zębów implikuje wiele problemów: przede wszystkim jest to problem estetyczny, który w przypadku wielu osób może prowadzić do usuwania się z życia towarzyskiego. Krzywe zęby to również problem z czyszczeniem – nierównomierne ułożenie sprawia, że trudno nam będzie doczyścić przestrzenie w jamie ustnej. Nierówny zgryz będzie kolosalnie wpływał na artykulację głosek i sposób mówienia. W skrajnych przypadkach może powodować stałe problemy z wymową.

Leczenie dostępne dla dzieci i dorosłych

Olbrzymim atutem współczesnej medycyny jest fakt, że leczyć można zarówno w przypadku dzieci, jak i osób dorosłych. Im szybciej wykryta wada, tym większe możliwości pomocy ze strony lekarza.

>owoczesne technologie w służbie ortodoncji

Współcześnie ortodonci korzystają z wysokiej jakości sprzętu, dedykowane przede wszystkim do tworzenia jak najdokładniejszych protez. W tym celu konieczne jest zakupienie profesjonalnego sprzętu dla ortodontów, np. w sklepie rokodent.pl. Decydując się na produkty pochodzące od cenionych producentów lekarz może zaproponować nam najlepsze rozwiązania i znacząco poprawić komfort naszego życia. Wybierając ortodontę zwracajmy uwagę na wyposażenie jego gabinetu!