Home > Dom i wnętrze > Jak podnieść estetykę otoczenia domu?

Jak podnieść estetykę otoczenia domu?

Otoczenie naszego domu to najlepsza wizytówka samych gospodarzy – mówią o tym ogrodnicy oraz dekoratorzy wnętrz. Możliwości na zaaranżowanie przestrzeni wokół domu jest wiele. Musimy jednak mieć na uwadze, aby wybrane przez nas rozwiązania były estetyczne, funkcjonalne i nie zrujnowały naszej kieszeni. Co wybrać?

Klasyczny podjazd – czy to dobre rozwiązanie?

Klasyczny podjazd pod dom zazwyczaj tworzony jest dzięki kostce brukowej. Jej wyłożenie gwarantuje utwardzenie gruntu i możliwość sprawnego manewrowania samochodem. Musimy być jednak świadomi, że wyłożenie kostką dużej powierzchni będzie wiązało się z olbrzymimi kosztami. Wybierając kostkę brukową powinniśmy też zwrócić szczególną uwagę na jej parametry techniczne. Być może dobrym rozwiązaniem będzie wykorzystanie kostki jako droga dojazdowa do garażu i chodnik, a strefy dookoła wysiać elegancką, gęstą trawą?

Elegancki trawnik: wady i zalety

Piękny, zielony trawnik sprawia, że od razu myślimy o wakacjach i wypoczynku na świeżym powietrzu. Dzisiaj wspaniały trawnik możemy wyczarować w kilka godzin – jest to możliwe dzięki trawnikom w rolce. Rozwiązanie to jest niezwykle chętnie wybierane, szczególnie z powodu gęstości siania trawy na rolkach. Dodatkowo trawa taka pięknie komponować się będzie z zaaranżowanymi rabatami. Minusem tego rozwiązania jest oczywiście konieczność regularnego koszenia i czasami: nawożenia.

Ogrodzenie domu – co wybrać?

Ogrodzenie domu jest niezbędne – pozwoli wyznaczyć kształt działki, skutecznie odseparuje nas od sąsiadów oraz ulicy, stworzy też zaporę dla osób niepożądanych. Nowoczesne ogrodzenia zaproponuje nam producent: legi-polska.pl. W ofercie sklepu znajdziemy ogrodzenia systemowe o gęstym wypełnieniu oraz różnorodnej wysokości, które sprawdzą się zarówno w przypadku działek prywatnych jak i firm.