Home > Dom i wnętrze > W poszukiwaniu inspiracji na funkcjonalną łazienkę

W poszukiwaniu inspiracji na funkcjonalną łazienkę

 

Projektując swoje mieszkanie i szukając ciekawych inspiracji warto zastanowić się, jakim pomieszczeniem powinna być dla nas łazienka. Do niedawna było to tylko miejsce prostych zabiegów pielęgnacyjnych, dzisiaj – to przestrzeń, która może stać się naszym domowym centrum SPA. Wyłącznie od nas zależy w jaki sposób wykorzystamy przestrzeń łazienki. Nie musimy również martwić się jej rozmiarami – architekci i projektanci proponują ciekawe rozwiązania również do łazienek w rozmiarze S!

Przede wszystkim: projekt

Podstawą działania i zmian w naszej łazience jest plan działania i projekt, który pomoże nam dokładnie dopasować konkretne elementy do wielkości pomieszczenia. Warto również przemyśleć kwestie związane z wnękami – w wielu przypadkach są one kłopotliwe, jednak architekci potrafią stworzyć z nich atut! Zastanówmy się nad kolorystyką oraz deseniami – dobierzmy je do samego pomieszczenia. W niewielkich łazienkach celujmy w jasną kolorystykę oraz możliwość zagrania niewielkim deseniem. W dużych łazienkach możemy postawić na ciemniejsze kolory oraz ciekawe wzory o dużym formacie. W małych łazienkach warto wykorzystać lustra – pozwolą one na optyczne powiększenie przestrzeni i sprawią, że pomieszczenie stanie się znacznie przyjemniejsze w odbiorze. 

Wanna, prysznic, umywalka… co wybrać?

Możliwości na armaturę i wyposażenie łazienki jest bez liku. Wśród licznych propozycji warto postawić na te, które oddają styl pomieszczenia oraz wykonane są z dużą precyzją – mówią projektanci z firmy krzemien.com.pl. Nowoczesne umywalki zaskoczą nas formą: często są one utrzymane w geometrycznych liniach, ich prostota jest ich największą zaletą. Wiele osób decyduje się także na nowoczesne wanny zamiast klasycznego prysznica. Taka wanna pozwoli nam prawdziwie zrelaksować się po długim i męczącym dniu.