Home > Technologia > Smartwatch – co to jest i jak działa?

Smartwatch – co to jest i jak działa?

Smartwatche dystrybuowane przez najlepszej sklepy ze sprzętem elektronicznym, takie jakie jak sieć Sferis to zegarki na rękę, które pracują pod kontrolą systemu operacyjnego. Posiadają wyświetlacz, łączność i czujniki. Ostatnimi czasy w mediach masowych (prasie branżowej, radiu, telewizji i internecie) zrobiło się głośno o tych inteligentnych, zaawansowanych technologicznie urządzeniach. Nie wspominając nawet o tym, że standardowo już pojawiają się na nadgarstkach celebrytów, sportowców, a także biznesmanów. I nie ma się co dziwić, to bardzo wygodne móc nosić miniaturowy smartfon nie w kieszeni, lecz na ręce. Zwłaszcza, że prócz dzwonienia oraz wskazywania godziny, inteligentny zegarek ma do zaoferowanie jeszcze masę innych funkcjonalności. Jakich? Sprawdźmy!

Funkcje pod¬sta¬wowe

Główną funkcją zaawansowanych technologicznie zegarków jest udostępnianie komunikatów ze smartfonu. Oznacza to, że aby sprawdzić kto próbuje nawiązać z nami połączenie lub odczytać wiadomość SMS czy post zamieszczony ostatnio przez jednego z przyjaciół na Facebook’u bądź Twitterze wystarczy spojrzeć na zegarek. Poza tym, dla jeszcze większego ułatwienia smartwatch pozwala nam sterować niektórymi funkcjami telefonu, np. odtwarzaczem muzyki i spustem migawki.

Funk¬cje fit¬nes¬s

W nowoczesnych smartwatchach znajdziemy również podstawowe funkcje fitness. W tym, m.in. czujnik, który odmierza liczbę wykonanych kroków, pozwalając na odczytywanie informacji o przebytym dystansie, czy liczbie spalonych kalorii. Zaliczany jest on do standardowych opcji inteligentnych zegarków. Co więcej, nieco droższe modele oferują możliwość mierzenia: tętna za pomocą fotosensorów, poziomu efektywności pływania, siły odbicia piłki podczas gry w siatkówkę, itp. Dla każdej dyscypliny sportu w inteligentnym czasomierzu znajdzie się specjalna aplikacja.

Ko¬mu¬ni¬ka¬cja¬

Wreszcie, niektóre smartwatche dostępne na stronie www.sferis.pl mogą również służyć jako zestaw głośnomówiący telefonu, a nawet zastępować smartfon. Wystarczy, że do zegarka włożymy kartę sim. Wówczas będziemy mogli komunikować się z naszymi najbliższymi i współpracownikami bez konieczności użycia telefonu.