Home > Pozostałe > Sztuka w kuchni

Sztuka w kuchni

Gotowanie to nie tylko sztuka smaku. Wiele gotujących osób, nie tylko profesjonalistów ale i amatorów, lubi ozdabiać stworzone potrawy i nadawać im jak najbardziej apetycznego, kuszącego wyglądu. Stąd niemal niewyczerpana kreatywność, liczne akcesoria cukiernicze, pomysły na ozdoby z owoców i warzyw oraz specjalne kuchenne narzędzia do wykrawania.

Jadalne ozdoby

Popularne różyczki z marchewek są znane każdemu i nieco już opatrzone. Na szczęście istnieje mnóstwo innych sposobów na ozdobienie swoich dań, nie tylko deserów. Gdzie najlepiej szukać inspiracji? W restauracjach oraz sieci, szczególnie na blogach kulinarnych. Do ozdobienia obiadu można wykorzystać owoce, warzywa, ale też jadalne kwiaty – na przykład stokrotki.

Desery

To ukoronowanie wizualnej sztuki w kuchni. Ciekawe akcesoria cukiernicze dostępne w sklepach rozbudzają wyobraźnię nawet tych osób, które nie przepadały dotąd za pieczeniem i przygotowywaniem deserów. Z użyciem rękawów, foremek i wycinaczek można wyczarować liście, kwiaty, koronki, ornamenty. Desery stają się dzięki temu bardzo eleganckie, niebanalne lub zabawne i przykuwające wzrok. Warto mieć w domu choćby najprostszy zestaw końcówek do rękawa na krem i wykorzystywać je do urozmaicenia deserów – uwaga, ta zabawa szybko wciąga!