Home > Zdrowie i Uroda > Twarde i odżywione paznokcie

Twarde i odżywione paznokcie

 

Kondycja naszych paznokci zależy od wielu czynników, w tym sposobu odżywiania, naszego zdrowia czy też metod ich pielęgnacji. Pragnąc, by paznokcie były twarde i odporne na uszkodzenia warto nie tylko zwrócić uwagę na naszą dietę, ale także na to w jaki sposób paznokcie są pielęgnowane. Istotne jest nie tylko ich czyszczenie i umiejętne skracanie, ale i stosowanie wartościowych produktów pielęgnacyjnych. Jakich?

Odpowiednie przycinanie i polerowane

Pierwszym krokiem odpowiedniej pielęgnacji jest umiejętność nadawania paznokciom kształtu oraz skracanie i piłowanie ich w taki sposób, aby ich krawędzie były gładkie. Pomogą nam w tym niewielkie cążki, nożyczki, ale również pilniki polerskie dedykowane do manicure. Dzięki odpowiednim pilnikom uda się nam nadać paznokciom odpowiedni kształt, a dodatkowo wygładzimy ich brzegi w taki sposób, aby nie zahaczały o ubrania. 

Lakiery i odżywki

Chcąc nadać paznokciom doskonałego wyglądu postawmy na lakiery i odżywki. W przypadku odżywek ich zadaniem jest wzmocnienie płytki paznokcia i wypełnienie ewentualnych ubytków. Nowoczesne odżywki do paznokci posiadają wiele witamin, które wpłyną na stan naszych paznokci już po krótkim czasie używania – mówią pracownicy sklepu emcik.pl

Lakiery hybrydowe – wybierz kolor, który najbardziej pasuje!

Jedną z najpopularniejszych metod na piękne paznokcie są dzisiaj lakiery hybrydowe. Dzięki specjalnej strukturze oraz działaniu lamp UV tworzą one twardą i trwałą powłokę na powierzchni paznokcia. Szeroki wybór kolorów lakierów hybrydowych sprawia, że możliwe jest znalezienie idealnej barwy i dopasowanie jej do preferencji. Specjaliści polecają także specjalne lakiery do finiszu manicure – pozwolą one na stworzenie lśniącego lub matowego wykończenia.