Home > Dom i wnętrze > Wolnoobrotowa wyciskarka do owocowych i warzywnych soków

Wolnoobrotowa wyciskarka do owocowych i warzywnych soków

Wyciskarki do soków to z jednej strony odpowiedź na modę na bycie fit – zdrowe odżywianie, uprawianie sportów, z drugiej – nieoceniona pomoc dla tych, którzy nie potrafią zrezygnować z fast food’ów, przez co w ich diecie brakuje świeżych warzyw i owoców, a więc tak cennych dla organizmu witamin. Sprawdźmy, ile możemy zyskać dzięki genialnemu urządzeniu do tłoczenia soków.

Wyciskarka – najlepsze urządzenia do przygotowywanie świeżych soków

Wyciskarka do soków jest najlepszą maszyną do samodzielnego przygotowywanie zdrowego napoju, przede wszystkim dlatego, że zamiast siekać owoce, tłoczy sok z ich przestrzeni międzykomórkowych. Oznacza to, że wszystkie pożyteczne składniki, takie jak żelazo nie ulegają utlenianiu (jak to się ma w przypadku sokowirówek) i są łatwiej przyswajalne przez nasz organizm. Należy mieć to na uwadze, kiedy w sklepach ze sprzętem AGD typu Sferis, poszukuje się odpowiedniej maszyny. Dość wysokie ceny mogą na początku zaskoczyć, ale urządzenie z pewnością warte jest każdych pieniędzy.

Czy wyciskarka się nam opłaca?

Cena naprawdę dobrej jakościowo wyciskarki do soków wynosi kilkaset złotych (700-800zł). Jednak dostępne w sklepach tzw. jednodniowe soki (naturalne, nierozcieńczone, pozbawione konserwantów) o pojemności 250 ml, kosztują około 4-5 złotych. Po wykonaniu prostych obliczeń, z uwzględnieniem kosztów ponoszonych na kupno owoców, warzyw i ziół, okaże się, że zakup wysokiej klasy wyciskarki wolnoobrotowej zwróci się nam już po około 200 wyciśniętych sokach. Jeżeli świeży napój przygotowywać będziemy niemalże codziennie i to nie tylko dla siebie, ale dla całej rodziny, inwestycja będzie jeszcze bardziej opłacalna. Zresztą jak wiemy, na zdrowiu nie ma co oszczędzać.

Czy wyciskarki obejmuje gwarancja?

Dobrej jakości wolnoobrotowe wyciskarki do soków, np. marki Tefal czy też Zelmer, dostępne na stronie www.sferis.pl, standardowo obowiązuje 2-letnia gwarancja. Daje nam to pewność, że w razie jakiejkolwiek usterki producent nam pomoże. Dodatkowo, usługi gwarancyjne poza naprawą wadliwego urządzenia obejmują także specjalistyczne doradztwo odnośnie używania wyciskarki.