Home > Dom i wnętrze > Zaprojektuj wymarzony, inteligentny dom!

Zaprojektuj wymarzony, inteligentny dom!

 

Systemy domów inteligentnych podbijają serca Polaków – cenimy sobie innowacyjność oferowaną przez topowych producentów oraz możliwość sterowania najważniejszymi elementami w naszymi domu. Dzisiaj dom inteligentny kojarzy nam się przede wszystkim z możliwością sterowania konkretnymi atrybutami z wysokości dedykowanej aplikacji w telefonie. A możliwości jest znacznie więcej!

Dom, który dba o Ciebie!

Wyobraź sobie dom, który będzie Cię budził każdego dnia o określonej godzinie, dom, w którym automatycznie zapalą się światła po zmroku i uaktywnią czujniki ruchu po wyjściu. Dom, który skutecznie odstraszy potencjalnych włamywaczy, kiedy wyjeżdżamy na wakacje. Dzięki systemom inteligentnym możliwe jest urzeczywistnienie wszystkich tych marzeń – mówią pracownicy firmy inpg.pl. W przypadku systemów inteligentnych istotne jest nie tylko to, aby system nadzorował praca konkretnych systemów (np. temperaturą w domu), ale też aby zbierał on informacje związane ze zmieniającymi się warunkami w i wokół domu. Systemy zbierają dane z czujników temperatury i mierników zużycia prądu tworząc kompletne zestawienia dla właściciela budynku o tym w jaki sposób lepiej ogrzewać pomieszczenia. W skład instalacji domów inteligentnych wchodzą ciepłomierze, czujniki temperatury, liczniki przepływu gazu i prądu. 

Nowoczesny system inteligentnego domu

Współcześnie wiele firm oferuje systemy zarządzania domem zaprojektowane w taki sposób, aby móc sterować czujnikami ruchu czy światła poprzez aplikację w telefonie. Takie rozwiązanie jest szczególnie ważne kiedy nie ma nas w domu. Automatycznie włączane światła wokół domu w czasie naszej nieobecności pozwolą na stworzenie wrażenia, że dom nie jest pusty. To jedno z wielu rozwiązań, które pozwolą nam zabezpieczyć nasze mienie przed włamywaczami.