Home > Uncategorized > Zdrowy fotel obrotowy

Zdrowy fotel obrotowy

Stacje robocze z komputerami dosyć szybko przybierają rolę obowiązkowego elementu teraźniejszych mieszkań. Uzupełniają je fotele obrotowe, które są dużo mobilniejsze niż krzesła znane z innych obszarów domu. Jednak by stacja robocza była w pełni bezpieczna dla ludzkiego zdrowia, nie możecie do niej dołączyć miernego fotela.

Cechy zewnętrzne

Dopóki za komputerem nie spędzamy więcej niż kwadrans dziennie, nie ma potrzeby kupowania dodatkowych mebli. Taki czas wielu osobom wystarczy na sprawdzenie poczty elektronicznej czy zapłacenie rachunków w portalu bankowym. Do dłuższych akcji trzeba nabyć fachowy fotel obrotowy. Po czym go rozpoznać? Pierwszej oceny przydatności możecie dokonać przyglądając się jego zewnętrznym powierzchniom. Nie mogą być całkowicie płaskie jak deska. Ich ukształtowanie powinno kopiować anatomiczne ukształtowanie pleców, ramion, barków oraz innych części ciała. Zasada ta widoczna jest już w polskim handlu. Zapytajcie sprzedawcę o grubość pianki. Jeśli jest ona cieńsza niż 5 centymetrów, dany fotel obrotowy stanie się pułapką dla zdrowia. Spotykane są fotele, gdzie zamiast pianki umieszczono kilkanaście warstw tkanin amortyzujących. Strzeżcie się przed tymi modelami – ich producenci rezygnują z pianki wyłącznie z powodów finansowych. Zapłacicie mniej, ale będziecie się czuli, jakbyście siedzieli na metalowej płycie.

Mechanizmy wewnętrzne

Kolejne punkty warte kontroli są nieco ukryte przed oczami konsumentów. Fotel obrotowy zawsze posiada mechanizmy wewnętrzne, których wartość dużo trudniej ocenić. Aby mebel był zdrowy, wśród mechanizmów musi znaleźć się system regulacyjny do modyfikacji wysokości. Brak takiego udoskonalenia, zmusi was do podkurczania nóg, co jest bardzo niezdrowe. O waszym losie decydować będzie również regulacja oparcia. Musi być dosyć szeroka. Inaczej plecy nigdy nie będą mogły wypocząć, a wy szybciej uciekniecie z fotela i nie dokończycie wszystkich zadań. Minimum 45 stopni – fotele obrotowe udostępniające skromniejszą regulację nie są warte zachodu.

Idealna kombinacja wymienionych cech – gamera.pl/shop/dxracer-drifting-czarny-ohde02n/

Zagorzały fan komputera zapewne już dawno ma ulubiony fotel. Jednak większość konsumentów dopiero oswaja się z technologiami informatycznymi. Niniejszym mini-poradnikiem pragniemy wskazać tej mniej doświadczonej grupie klientów potencjalne pułapki.