Home > Zdrowie i Uroda > Bazy pod makijaż

Bazy pod makijaż

W drogeriach jako nowość na rynku pojawiły się kosmetyki przygotowujące nas do profesjonalnego wykonania makijażu. Brzmi zupełnie obco? Skoro bazą makijażu jest podkład do twarzy to do czego służą bazy pod makijaż? Jak je stosować? Oto kilka rad dla Ciebie.
Baza pod makijaż to taki fundament makijażu, czyli podkład pod podkład którego głównym zadaniem jest zapewnienie długotrwałego efektu. Bazę nakładamy na czystą skórę naszej twarzy.
Baza ukrywa niedoskonałości naszej twarzy, wyrównuje jej strukturę, nadaje gładkości oraz wyrównuje koloryt naszej cery. Zazwyczaj bazy są przeźroczyste. W swoim składzie zawierają silikony, dzięki czemu wygładzają, rozświetlają oraz matują delikatną skórę naszej twarzy. Lecz na rynku dostępne są również bazy kolorowe, które w swoim składzie posiadają pigment, który ma za zadanie już w tak wczesnym etapie korygować wygląd naszej cery. Walczy z problemami oraz niedoskonałościami. Dzięki pigmentowi nasza skóra, nabierze blasku, pod bazą ukryją się oznaki zmęczenia oraz często pęknięte naczyńka krwionośne czy też wypryski.

Wykonując makijaż nawet najlepszymi, najdroższymi dostępnymi kosmetykami, nigdy nie uzyskamy tak długotrwałego efektu jak przy wcześniejszym użyciu bazy pod makijaż. Produkty takie jak podkład czy puder często po aplikacji na twarz, po długim czasie lub ciężkim dniu lubią się ścierać, często nawet potrafią spłynąć.

Jak stosować bazę pod makijaż? Pierwszym krokiem do aplikacji jest wcześniejsze dokładne umycie skóry twarzy, tonizacja oraz nałożenie ulubionego kremu nawilżającego na dzień. Następnie należy nałożyć bazę na żuchwę oraz kości policzkowe. Kolejno na nos oraz powieki. Bazę należy zaaplikować na całą powierzchnię twarzy, do linii włosów oraz szyję. Najlepiej to wykonać okrągłymi ruchami dłoni. Na sam koniec należy lekko przypudrować całą twarz w celu trwalszego efektu oraz nałożyć podkład.

Czy bazę pod makijaż można stosować codziennie? Stosowanie zaleca się głównie w dni, gdy nasz dzień jest intensywny, mamy ważne spotkania lub gdy wiemy, że będziemy narażeni na pot i stres. Nie zaleca się stosowanie bazy do codziennego stosowania, gdyż może ona obciążyć naszą cerę i zatkać pory, a w efekcie spowodować niedoskonałości.