Home > Motoryzacja > Bezpieczny transport, czyli kilka słów o uchwytach rowerowych do samochodu

Bezpieczny transport, czyli kilka słów o uchwytach rowerowych do samochodu

 

Okres urlopowy dla wielu z nas jest przede wszystkim czasem wzmożonej aktywności fizycznej. Poza spacerami czy biwakowaniem na świeżym powietrzu, warto zadbać o jazdę rekreacyjną na rowerze. Sprzyjające warunki pogodowe są motywem wzmagającym apetyt kolarzy. W celu udoskonalenia sportowej formy warto zabrać ze sobą rower, który doskonale pobudza mięśnie do pracy. Największy problem czeka kierowców, którzy na wyczekiwany urlop zabierają się samochodem. Chcąc załadować rower do auta, warto zainwestować w uchwyty rowerowe do samochodu. Dlaczego?

Uchwyty rowerowe do samochodu – do czego służą?

Transport rowerów na dachu pojazdów jest obecnie jednym z najbardziej popularnych sposobów ich przewożenia. Podobną popularnością cieszy się transport rowerów na tylnej części auta. Jest on możliwy dzięki wykorzystaniu haka holowniczego. Producenci jednak wychodząc naprzód technologii, wprowadzają na rynek nowoczesne akcesoria motoryzacyjne, takie jak: uchwyty rowerowe do samochodu.

Uchwyty rowerowe do samochodu – najpopularniejsze rodzaje

Uniwersalne uchwyty rowerowe do samochodu pasują zarówno do męskiego górala jak i kobiecej damki i najczęściej są dostępne w następujących konfiguracjach: tradycyjnej,  (rynienkowej), która na całej długości uchwytu rowerowego do samochodu prezentuje się w formie blaszanej powierzchni w kształcie literki „V”. Kolejne modele uchwytów rowerowych do samochodu to m.in. modele belkowe, w których pozycję rynienki, zastępuje belka wraz z przesuwaną pod koło roweru – rynienką plastikową. Jeden z najbardziej znanych i cenionych modeli to TOUR, czyli uchwyt rowerowy dla kierowców wymagających. Jest zbudowany z aluminiowej struktury, co możemy zwizualizować na stronie dystrybutora www.amos.auto.pl.