Home > Pozostałe > Jak chronić kota przed pchłami i kleszczami?

Jak chronić kota przed pchłami i kleszczami?

 

Okres lata to wzmożony czas żerowania pcheł i kleszczy. Na problem ten szczególnie narażone są psy oraz wychodzące koty. Czy istnieją skuteczne metody na ich ochronę? Jak radzić sobie z wyciąganiem kleszczy w warunkach domowych? 

Nowoczesne preparaty do zwalczania pcheł i kleszczy

Pasożyty takie jak pchły znacząco wpływają na zdrowie i samopoczucie naszego domowego pupila. Ciągłe drapanie oraz wygryzanie skóry może prowadzić nie tylko do utraty sierści, ale również do tworzenia się trudno gojących ran na skórze. Chcąc jak najbardziej zminimalizować problem pasożytów warto już wiosną zadbać o odpowiednią ochronę psa czy kota – mówią specjaliści z firmy zoona.pl. Jedną z najskuteczniejszych metod na walkę z pchłami są specjalistyczne obroże nasączone środkami odstraszającymi owady. Obroże takie dostaniemy w różnych rozmiarach, a ich ceny rozpoczynają się od 15 zł. Warto wiedzieć, że czas skutecznego działania takiej obroży to ok. 3-4 miesięcy. Po tym czasie konieczne jest zakupienie nowej obroży, co pozwoli na ciągłość ochrony zwierzęcia. 

Wielu weterynarzy zaleca również stosowanie specjalistycznych kropel przeciwko pasożytom. Krople takie dostępne są w sklepach zoologicznych, jak również u samych weterynarzy. Krople aplikujemy na karku zwierzęcia – istotne jest to, aby aplikacja nastąpiła wysoko, aby zwierzę nie mogło zlizać kropel podczas mycia. Krople działają przez okres około miesiąca. 

Jak jeszcze chronić nasze zwierzę?

Dobrym pomysłem będzie sprawdzenie sierści kota czy psa po każdym wyjściu na zewnątrz. W  ten sposób uda nam się wyłapać kleszcze, które jeszcze nie wbiły się dość głęboko w skórę zwierzęcia. Dzięki regularnym oględzinom możliwe stanie się bezpieczne usuwanie pasożytów i poprawienie jakości życia psa lub kota.