Home > Motoryzacja > Czym jest branża spedycyjna?

Czym jest branża spedycyjna?

Wchodzi ona w skład branży TSL (transport-spedycja-logistyka). Skupia firmy zajmujące się między innymi przewozem różnego rodzaju towarów na terenie naszego kraju oraz poza nim. Oprócz firm zajmujących się transportem samochodowym na branże TSL składają się przedsiębiorstwa działające w segmencie lotniczym oraz morskim. Jeżeli planujemy przewieźć konkretny ładunek to powinniśmy skontaktować się z przedstawicielami jednej z firm transportowych. Jej pracownicy pomogą nam w przetransportowaniu go do miejsca docelowego.

Czy współpraca z firmą spedycyjną mi się opłaci?

Jeżeli jako przedsiębiorca prowadzę małą lub średnią firmę to bardzo prawdopodobne jest, że raz na jakiś czas będę potrzebował pomocy firmy transportowej. Jest to dużo wygodniejsze rozwiązanie niż zakup własnego samochodu dostawczego. Pracownicy takich firm jak Aston Partner pomogą nam przetransportować dany ładunek do miejsca docelowego. Biorąc pod uwagę fakt, że w Polsce działa naprawdę dużo przedsiębiorstw transportowych to nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem interesującego nas rozwiązania.

Jakiego rodzaju usługi świadczą firmy transportowe?

Korzystając z usług tego typu przedsiębiorstw mamy do wyboru kilka rozwiązań. Powołując się na informacje zawarte na stronie internetowej www.astonpartner.pl dowiadujemy się, że większość firm transportowych oferuje kilka różnego rodzaju usług. Jedną z nich jest transport pojazdów (samochodów osobowych oraz ciężarowych) na lawetach bądź naczepach. Możemy również skorzystać z przewozu substancji niebezpiecznych oraz różnego rodzaju ładunków. Należy wspomnieć także o tym, że duża część firm transportowych świadczy swoje usługi również poza granicami Polski.