Home > Motoryzacja > Jak dbać o czystość w samochodzie?

Jak dbać o czystość w samochodzie?

 

Komfort podczas jazdy samochodem polega nie tylko na niezawodności wygodnych foteli. Poza wyposażeniem bardzo istotne są czynniki zewnętrzne, takie jak: czystość i higiena czy odpowiednio dobrany do indywidualnych potrzeb, zapach w samochodzie. Aromat nie powinien być mdły, aby zarówno pasażerowie jak i kierowca czuli się komfortowo.

Czystość i higiena, czyli jak prawidłowo dbać o samochód

Wizualność jako jedna z podstawowych cech reprezentujących nasze samochody opiera się na zewnętrznych oraz wewnętrznych elementach. Myjnie samochodowe oferują profesjonalne czyszczenie i higienę aut. Jest to jednak rozwiązanie stosowane raz na jakiś czas. Warunki pogodowe, zależne od pór roku i klimatu jaki panuje w naszych miastach, to jedne z najczęstszych przyczyn gromadzenia się brudu w naszych samochodach. Przy mocnym słońcu na pierwszy ogień rzucają się smugi, które są zmorą kierowców. Zamazane szyby samochodowe wyglądają nieestetycznie i są ewidentną przeszkodą, która wpływa na wizualność auta, a także czystość i higienę. Wśród wielu oferowanych na rynku preparatów znajdziemy profesjonalne systemy konserwujące oraz towarzyszące im gadżety w postaci gąbek i ręczników wielorazowego użytku, dzięki który wypolerujemy nawet najbardziej uporczywe szyby samochodowe, zapewniając nieskazitelną czystość i higienę.

Czystość i higiena vs plamy w samochodzie

We wnętrzach naszych samochodów najbardziej eksploatowana jest tapicerka, która narażona na plamy stanowi nie lada wyzwanie konserwacyjne. Na bardzo tłuste plamy, które wpływają na czystość i higienę można zastosować zasypkę z mąki ziemniaczanej, którą pozostawia się na 24 godziny, po czym usuwa suchą watą lub ściereczką z mikrofibry. Wielu z nas preferuje także picie kawy w czasie podróży samochodem. Wystarczy jednak nagłe hamowanie i kubek z kawą ląduje na tapicerce… W tym przypadku należy wetrzeć w plamę glicerynę dostępną w aptekach, która w połączeniu ze spirytusem salicylowym skutecznie usunie zbędne zabrudzenia.

Wejdź na https://bigblock.pl i zapoznaj się z szeroką ofertą produktów do profesjonalnego car detailingu