Home > Zdrowie i Uroda > Fizjoterapia – na czym polega?

Fizjoterapia – na czym polega?

Fizjoterapia jest dziedziną, która nie może istnieć bez działu rehabilitacji medycznej. Fizjoterapia to pewien zespół rozwiązań leczniczych, które wykorzystują zjawisko tzw. reaktywności organizmu na bodźce. Jednym z podstawowych celów fizjoterapii jest zapobieganie nawrotom chorób i schorzeń, usuwanie dolegliwości organizmu, które zaburzają prawidłowego funkcjonowanie w życiu codziennym oraz przywracanie organizmowi sprawności fizycznej.

Polskie Towarzystwo Fizjoterapii – czym się zajmuje?

Polskie Towarzystwo Fizjoterapii powstało w 1987 roku jako organizacja społeczna zajmująca się problematyką fizjoterapii, która wykorzystując w celach leczniczych ruch i inne czynniki fizyczne, jest jedną z najstarszych specjalności medycznych – takie informacje znajdziemy na stronie internetowej stowarzyszenia. Organizacja angażuje się w kontynuację prac naukowców Wychowania Fizycznego Pracujących w Rehabilitacji, która działa już ponad 25 lat w strukturach Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem. Od początku istnienia Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii, zarządcy oraz pracownicy zajmują się wprowadzeniem w życie ustawy o zawodzie fizjoterapeuty.

Jak zostać fizjoterapeutą?

Fizjoterapeuta jest specjalistą, który musi cechować się sprawnością fizyczną oraz empatią wobec innych. Cierpliwość oraz umiejętność motywacji pacjentów to klucz do sukcesu każdego specjalisty. Fizjoterapeuta na podstawie rozpoznania dolegliwości pacjenta oraz przebytych przez niego urazów, dobiera odpowiedni zestaw ćwiczeń, które pomogą przywrócić sprawność ruchową oraz dojść do formy. Fizjoterapeuta musi motywować pacjentów do ćwiczeń, rozmawiać z nimi oraz dbać o ich bezpieczeństwo. W profesjonalizmie medycznym fizjoterapeutów określa się mianem rehabilitantów ruchowych.

Interesują Cię szkolenia trenerskie, instruktorskie, sportowe? Wejdź na https://szkoleniaics.pl i zapoznaj się z ich ofertą szkoleń.