Home > Pozostałe >  Jaką karmę dla psa wybrać, aby dostarczać mu najważniejszych składników odżywczych?

 Jaką karmę dla psa wybrać, aby dostarczać mu najważniejszych składników odżywczych?

 

Żywienie naszego domowego pupila to kwestia zdrowia i dobrego samopoczucia psa lub kota – musimy być tego świadomi i pamiętać o tym podczas wybierania karm i przekąsek. Jakość podawanych produktów będzie miała kolosalny wpływ na życie zwierzęcia domowego. Szukając produktów najwyższej klasy warto zainteresować się karmami BARF, czyli złożonymi głównie z surowego mięsa wysokiej jakości. 

Dlaczego warto postawić na BARF?

BARF to metoda żywienia opracowana przez doświadczonego weterynarza australijskiego Iana Billinghursta. Zakłada on, że najlepsze efekty przynosi zbilansowana dieta złożona przede wszystkim z surowego mięsa wysokiej jakości. BARF na przestrzeni lat przeszedł kilka modyfikacji – dzisiaj to jedna z najbardziej cenionych metod żywienia domowych psów i kotów – mówią specjaliści ze sklepu narffood.pl

Popularność pożywienia dla kotów i psów typu BARF wynika przede wszystkim ze składu tego pożywienia. Zdecydowana część procentowa karmy to surowe mięso wołowe, kacze, dziczyzna. Pokarm wzbogacany jest i suplementowany składnikami odżywczymi i witaminami, aby w codziennej diecie nie zabrakło niczego ważnego. Kluczem do sukcesu pokarmu jest również brak syntetycznych zapychaczy, które nie tylko nie wnoszą nic do zdrowia pupila, ale mogą też powodować jego otyłość czy choroby. 

Codzienne przekąski i smaczki dla pupila

Kot czy pies są niezwykle łase na przysmaki przygotowane dla nich przez producentów. Najczęściej są to gotowe smaczki, ale również suszone mięso dostępne w sklepach zoologicznych. Wybierając przysmaki dla naszego pupila zwracajmy uwagę na skład takich produktów i miejmy na uwadze, że powinny być one podawane sporadycznie, jako nagroda, np. po dobrze wykonanym zadaniu, czy też jako przysmak, który ląduje w miseczce raz na jakiś czas, jako urozmaicenie diety.