Home > Zdrowie i Uroda >  Jak latem zadbać o skórę twarzy?

 Jak latem zadbać o skórę twarzy?

W trakcie lata nasza skóra twarzy i ciała narażona jest na szereg negatywnych czynników: nadmierne promieniowanie słoneczne, wysuszenie, działanie słonej wody, odwodnienie. Tylko poprzez odpowiednia pielęgnację możemy skutecznie chronić skórę w ciągu lata. Jakie zabiegi przeprowadzać? Jakie kosmetyki okażą się najlepsze?

Podstawa: nawilżanie skóry!

Podstawą letniej pielęgnacji powinno być nawilżanie – zarówno przy pomocy balsamów, jak i organicznych olejów – mówią specjaliści z firmy arganhouse.pl. nawilżanie naskórka nie tylko pozwoli na uelastycznienie skóry i zmniejszenie ryzyka jej pękania, ale również sprawi, że skóra nie będzie przesuszona i nieestetyczna. Oleje, np. arganowy, sprawdzają się w takiej codziennej pielęgnacji doskonale – zawarte w nich cenne składniki odżywcze i minerały pozwalają na stopniowe odbudowanie naskórka, jego ochronę i nawilżenie. Oleje mogą być stosowane zarówno na skórę twarzy, całego ciała czy na włosy, jak odżywcza maska. Twarz może być nawilżana zarówno przy pomocy olejków, jak i klasycznych kremów. Dobrym zwyczajem okaże się również stosowanie hydrolatów w ciągu dnia, które poprawią nawilżenie skóry od zewnątrz. 

Ochrona skóry przed promieniowaniem UV

W czasie lata nasza skóra narażona jest w szczególności na promieniowanie słoneczne. Podczas pobytu nad wodą, na plaży czy w czasie zwiedzania zabytkowych miast pamiętajmy o tym, aby stosować kremy do ciała z wysokimi filtrami. Rekomendowane są kremy z SPF30, jednak jeśli czujemy, że po powrocie do domu nasza skóra jest czerwona, nie wahajmy się sięgnąć po wyższy filtr, np. 50SPF. Regularne stosowanie kremów z wysokimi filtrami pozwoli na zmniejszenie ryzyka powstawania wolnych rodników, jak również spowolni procesy starzenia się skóry.