Home > Dom i wnętrze > Nowoczesne usługi budowlane – zaprojektuj otoczenie domu!

Nowoczesne usługi budowlane – zaprojektuj otoczenie domu!

 

Stworzenie estetycznego otoczenia domu jest dzisiaj prostsze niż kiedykolwiek wcześniej – przekonują o tym producenci materiałów budowlanych, jak również sami architekci. Nie potrzebujemy specjalnego planu czy projektu, aby przestrzeń wokół naszego domu nabrała wyjątkowego charakteru. 

Klasyczna kostka brukowa w nowoczesnym wydaniu

Wśród najchętniej wybieranych rozwiązań dotyczących otoczenia domu kostka brukowa wygrywa w przedbiegach. Odznacza się ona nie tylko atrakcyjną ceną, ale przede wszystkim wysoką odpornością na uszkodzenia, działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Wśród producentów marka drokan-1.pl zaproponuje nam szeroki wybór kostki – takie usługi budowlane Tychy pozwolą na szybkie zaaranżowanie przestrzeni blisko domu. 

Co brać pod uwagę podczas wyboru kostki brukowej? Zdecydowana większość kupujących zwraca uwagę wyłącznie na kolor oraz kształt. To błąd – równie ważna jest powierzchnia kostki, która powinna być szorstka, aby zminimalizować ryzyko poślizgu w czasie chłodniejszych poranków czy wieczorów. Wybierając kostkę pamiętajmy również o tym, że ważne są dopasowane do nie krawężniki i rynienki, jeśli teren jest ułożony przy stoku. Wybierając firmę, która będzie kładła kostkę warto postawić na doświadczenie oraz profesjonalizm. 

Piękny, zielony ogród – zakątek do relaksu

Zdecydowana większość z nas pragnie wypoczywać we własnym ogrodzie, w otoczeniu zieleni. Budując dom warto uwzględnić te marzenia i od razu zacząć planować wygląd naszego ogrodu. Podstawą jest odpowiednie wyrównanie terenu oraz obsianie go trawą lub też skorzystanie z gotowych rolek z trawą. Dobrym pomysłem będzie zasadzenie kwitnących krzewów oraz niskich drzew ozdobnych, które w okresie lata będą uprzyjemniać estetykę ogrodu.