Home > Dom i wnętrze > Ozonatory – sposób na czystsze otoczenie domowe i biurowe

Ozonatory – sposób na czystsze otoczenie domowe i biurowe

 

Poprawa higieny w kontekście ochrony naszego zdrowia to temat, który obecny jest w polskich mediach od wielu lat. Dzisiaj szczególnie wiele mówi się o konieczności dbania o codzienną higienę nie tylko naszych rąk, ale również przedmiotów w naszym otoczeniu. Do niedawna możliwość ozonowania pomieszczeń dostępna była jedynie dla dużych firm i przedsiębiorstw. Dzisiaj ozonatory dostępne są także od użytku w domu. Jak to możliwe?

Czym są ozonatory?

Ozonatory to nic innego jak urządzenia generujące określoną ilość ozonu w przeciągu godziny. Na polskim rynku znajdziemy ozonatory odpowiednie zarówno do dużych pomieszczeń, jak i niewielkich sal czy mieszkań. Ozonowanie to jeden z najskuteczniejszych sposobów na oczyszczenie przestrzeni – ozon pozwala na oczyszczenie powietrza oraz powierzchni z grzybów, drobnoustrojów, wirusów, alergenów, również z nieprzyjemnych zapachów. Ozonatory do tej pory stosowane były w chłodniach, spichlerzach, halach produkcyjnych, placówkach medycznych – dzięki ich działaniu możliwe było wyjałowienie przestrzeni i bezpieczna praca czy przechowywanie żywności czy sprzętu. Dzisiaj ozonatory możemy wykorzystywać również w naszych domach – dostosowane do potrzeb domowych urządzenia kupimy w przystępnych cenach, a ich użytkowanie jest niezwykle proste – mówią pracownicy firmy ozonatory.eu

Czy użytkowanie ozonatora jest bezpieczne?

Ozonatory, użytkowane zgodnie z ich przeznaczeniem oraz ze wskazówkami producenta, są bezpieczne i skuteczne w działaniu. Przed ich wykorzystaniem w domu musimy jednak pamiętać o kilku ważnych kwestiach: przed włączeniem urządzenia w pomieszczeniu upewnijmy się, że nie ma w nim ludzi lub zwierząt, po zakończeniu ozonowania pomieszczenie powinno być wietrzone przez ok. 30 minut.