Home > Dom i wnętrze > Jak sobie pościelisz tak się wyśpisz!

Jak sobie pościelisz tak się wyśpisz!

 

Spokojny i długi sen to najlepsza gwarancja dobrego samopoczucia i naszego zdrowia – nie ma co do tego wątpliwości. Czy jednak mamy świadomość, jak wiele czynników wpływa na jakość naszego snu? Poza wygodnym łóżkiem i materacem coraz więcej uwagi poświęca się pościeli. Element ten powinien być brany pod uwagę podczas aranżowania sypialni i przygotowania posłania dla siebie czy osoby bliskiej. 

Dlaczego wybór odpowiedniej pościeli jest tak ważny?

Pościel jest jednym z elementów warunkujących jakość naszego snu. Odpowiednio dobrana sprawi, że nasza skóra będzie wentylowana w ciągu nocy, a my sami będziemy czuć się przyjemnie otuleni miękką tkaniną. Niestety, często nie zwracamy uwagi na skład i kupujemy produkty o wątpliwym składzie, który nie tylko będzie powodować dyskomfort w czasie nocy, ale też okaże się nietrwały. Chcąc zapewnić sobie spokojny sen warto sięgać przede wszystkim po pościele bawełniane z niewielką domieszką syntetycznych włókien – mówią pracownicy sklepu dekorativa.pl. Bawełna odznacza się trwałością – można prać ją w wyższych temperaturach, jest łatwa w czyszczeniu, a co najważniejsze: sprzyja swobodnej wymianie powietrza. Dodatek włókien syntetycznych sprawia, że tkanina staje się nieco przyjemniejsza w dotyku, nie zmniejsza to jednak stopnia jej oddychalności. 

Fantazyjna pościel, która stanie się ozdobą sypialni

Czy wiesz, że na polskim rynku dostępne są dzisiaj piękne i kolorowe pościele z nadrukami typu „real photo”? Wysokiej jakości pościel tego typu wykonana jest z satyny bawełnianej – jest to materiał niezwykle miły w dotyku, zapewniający odczucie chłodu – sprawdza się on idealnie w czasie lata. Aranżując sypialnię warto wybrać ten rodzaj pościeli, aby dopełniła ona w ciekawy sposób wnętrze i nadała mu charakteru.