Home > Dom i wnętrze > W poszukiwaniu najlepszych źródeł światła

W poszukiwaniu najlepszych źródeł światła

 

Prawidłowe oświetlenie naszego mieszkania to nie tylko kwestia wygody i komfortu – poprzez dobranie żarówek i lamp zapewniamy sobie zdrowie. Jakie rozwiązania proponują nam dzisiaj producenci żarówek i oświetlenia? Jak zmieniła się technologia w ostatnich kilku latach? 

Oświetlenie – istotny element aranżacji pomieszczenia

Dlaczego odpowiednie oświetlenie jest tak ważne podczas aranżowania naszego domu? Zadaniem oświetlenia jest przede wszystkim ułatwienie nam funkcjonowania po zmroku. Biorąc pod uwagę zmienność długości dnia w ciągu lata i zimy dobranie odpowiednich żarówek i lamp jest kluczowe. Wśród najpopularniejszych żarówek wymienia się dzisiaj przede wszystkim żarówki ledowe – i nie jest to przypadek. Nowoczesne żarówki ledowe dostępne są w wielu opcjach, zarówno do domu, mieszkania, firm czy na zewnątrz budynku – mówią specjaliści z firmy strefaledowa.pl. Odpowiednie oświetlenie pozwoli na wydobycie potencjału pomieszczenia, ułatwienie nam wykonywania codziennych czynności, ale również sprawi, że salon czy łazienka staną się bardziej funkcjonalne. W nasze ręce producenci oddają także oświetlenie odpowiednie na zewnątrz domu – naświetlacze LED sprawdzą się do oświetlenia fasady domu, ale również w ogrodach. 

Dlaczego warto wybierać żarówki LED?

Jeszcze do niedawna większość z nas korzystała z żarówek energooszczędnych. Dzisiaj jednak przechodzą one do lamusa i są zastępowane żarówkami LED. Oznaczają się one długą żywotnością, zastosowaniem bezpiecznych dla zdrowia materiałów, są biodegradowalne. Decydując się na żarówki LED możemy również wybrać konkretną barwę światła: od ciepłej, poprzez naturalną, aż po chłodną. Żarówki LED mogą być również zintegrowane z systemami domów inteligentnych.