Home > Zdrowie i Uroda > Proste zabiegi pielęgnacyjne, które poprawią wygląd twarzy

Proste zabiegi pielęgnacyjne, które poprawią wygląd twarzy

 

Każdego dnia skóra naszej twarzy narażona jest na wiele negatywnych czynników, które mogą wpływać na jej stan – są to źle dobrane kosmetyki, ale również silne zanieczyszczenie powietrza, odwodnienie, silne promieniowanie słoneczne. Jak dbać o skórę, aby każdego dnia była ona promienna i odpowiednio zabezpieczona?

Oczyszczanie i tonizowanie – podstawowe kroki

Chcąc zachować naszą skórę twarzy w doskonałej kondycji każdego dnia musimy poświecić jej nieco czasu. Podstawą jest oczyszczanie oraz tonizowanie. Oczyszczanie skóry powinno przebiegać zgodnie z jej potrzebami: w przypadku skóry suchej czy delikatnej konieczne jest używanie pianek i płynów micelarnych z minimalną ilością składników, które mogłyby podrażnić skórę. W przypadku makijażu może się okazać, że pianki takie mogą być nie dość skuteczne. 

Kolejnym krokiem powinno być tonizowanie – dzięki tonikom możliwe jest przywrócenie naturalnego pH skórze, a co za tym idzie: jej naturalnej bariery ochronne. Liczne toniki, również pochodzenia naturalnego, znaleźć można na stronie koreabu.pl.

Kremy dopasowane do potrzeb

Kolejnym krokiem w pielęgnacji jest zastosowanie odpowiedniego kremu. Dzisiaj wiele mówi się nie tylko o składzie takich kosmetyków, ale również o tym, aby skutecznie chroniły skórę przed silnym promieniowaniem UV. Niedostateczne filtry w kremach są przyczyna przedwczesnego starzenia się skóry i powstawania zmarszczek. Warto wybierać produkty z wysokimi filtrami, które pozwolą skutecznie ochronić skórę. 

Raz w tygodniu warto również stosować maseczki – są to skoncentrowane kosmetyki, których działanie to najczęściej silne nawilżenie, dostarczenie składników odżywczych. Maseczki stosujemy po oczyszczeniu twarzy. Maseczka stosowana rano nie powinna wykluczać zaaplikowania kremu na twarz!