Home > Zdrowie i Uroda > Jak radzić sobie z pielęgnacją włosów w czasie upałów?

Jak radzić sobie z pielęgnacją włosów w czasie upałów?

Wysokie temperatury latem dają się we znaki całemu organizmowi. W okresie gorącego lata czujemy się przemęczeni, ociężali, bez sił. Nie mamy również siły na solidną pielęgnację skóry głowy i włosów, czego efektem jest ich osłabienie oraz utrata blasku. Jak skuteczniej dbać o włosy latem, aby wyglądały one wspaniale każdego dnia?

Dlaczego włosy w okresie lata wyglądają gorzej?

Silne promieniowanie słoneczne, suche powietrze, morska woda, brak odżywiania – to najczęściej wymieniane negatywne czynniki, które w okresie lata będą negatywnie wpływać na nasze włosy. Po upływie lata zobaczymy efekty ich działania: osłabione, wysuszone włosy, rozdwojone końcówki. Aby temu zapobiec warto zacząć działać już teraz. Podstawą jest zawsze dobry szampon – warto wybrać produkt dopasowany do potrzeb naszej skóry głowy, ale również taki, który pozwoli na maksymalne nawilżenie – mówią specjaliści ze strony emcik.pl

Kluczem do utrzymania włosów w dobrym stanie mogą okazać się odżywki oraz mgiełki do włosów. Te pierwsze odżywią włosy i sprawią, że staną się one bardziej elastyczne. Mgiełki do włosów to produkty zwiększające nawilżenie włosa i wpływające na ich sprężystość. Dobrym pomysłem będzie też stosowanie masek do włosów. 

W okresie lata istotna jest ochrona włosów, więc wybierając się na plażę czy długi spacer nie zapominajmy o kapeluszu, czapce z daszkiem czy też chustce na głowę.

Czy nasza dieta ma znaczenie?

Zdecydowanie tak – w trakcie upałów konkretna dieta jest ważna nie tylko dla włosów, ale i całego organizmu! W okresie upalnego lata podstawą powinno być dla nas wypijanie dużej ilości płynów. Najlepsza okaże się być woda niegazowana lub mineralna. Woda pozwoli nawodnić organizm, nawilżyć skórę, poprawi krążenie krwi. W okresie lata warto również sięgać po świeże owoce i warzywa – duża ilość witamin i mikroelementów pozytywnie wpłynie na stan skóry głowy i na wygląd naszych włosów.