Home > Dom i wnętrze > Rolety w domu – dlaczego warto je mieć?

Rolety w domu – dlaczego warto je mieć?

 

Coraz częściej w oknach polskich domów i mieszkań widzimy zamontowane rolety. Mogą być to elementy wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Skąd tak duża popularność tego typu rozwiązania? Czy rolety sprawdzą się również w naszych domach?

Rolety wewnętrzne zamiast klasycznych firan

Zasłony i firany od wielu lat zastępowane są lekkimi zasłonami o półprzepuszczalnej strukturze. Takie rozwiązanie nadaje pomieszczeniu lekkości i nowoczesności. Wiele osób decyduje się też na całkowitą rezygnację z tego typu rozwiązań i zamontowanie wewnętrznych rolet. Nowoczesne rolety domowe zaskoczą nas pod wieloma względami. Przede wszystkim dostępne są one w wielu wersjach: od klasycznych i gładkich, zaciąganych do dołu, aż po misterne, dwuwarstwowe, które nie tylko osłonią nas przed słońcem, ale też zmniejszą temperaturę wewnątrz pomieszczenia – mówią specjaliści z firmy novatordom.pl.

Zadaniem rolet wewnętrznych jest przede wszystkim osłonięcie wnętrza domu przed ciekawskimi spojrzeniami przechodniów i sąsiadów, ale też zapewnienie nam większej prywatności i komfortu. Nowoczesne rolety pozwolą również na osłonięcie mieszkania przed silnym promieniowaniem słonecznym. W okresie upałów rolety znacząco zmniejszą temperaturę w pomieszczeniach. 

Rolety zewnętrzne – dodatkowa ochrona mienia

Rolety zewnętrze to jeden ze sprawdzonych i skutecznych sposobów na to, aby podnieść bezpieczeństwo mienia oraz mieszkańców w domu – nie ma co do tego wątpliwości. Nowoczesne rolety zewnętrzne pozwolą na zabezpieczenie domu w czasie naszej nieobecności, jak również na ochronę domu w trakcie nocy. Zautomatyzowane rolety sprawią, że o określonej godzinie będą się one samodzielnie zasuwać. Rolety zewnątrz ochroną mieszkanie także przed silnym promieniowaniem słonecznym, jeśli pomieszczenie ma ekspozycję południową.