Home > Pozostałe > Rozwód – czy pomoc adwokata będzie konieczna?

Rozwód – czy pomoc adwokata będzie konieczna?

 

Rozwód to niezwykle delikatna kwestia, szczególnie kiedy podczas trwania małżeństwa para doczekała się wspólnego potomstwa i majątku. Czy rozwód zawsze musi być przeprowadzany w obecności adwokatów? Czy konieczne jest orzekanie o winie? Jak przetrwać ten trudny czas?

Polacy rozwodzą się coraz częściej!

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w roku 2028 już co trzecie małżeństwo skończyło się rozwodem. Co ciekawe – zdecydowana większość rozwodów dotyczy par, których staż małżeński nie przekroczył 5 lat. Wśród najczęściej podawanych powodów wymienia się różnice nie do pogodzenia. W wielu przypadkach dochodzi również do niewierności małżeńskiej – mówią pracownicy kancelarii Klimkowski-kancelaria.pl

W przypadku małżeństw, które nie doczekały się potomstwa oraz dużego majątku możliwe jest szybkie zasądzenie rozwodu bez orzekania o winie. Takie sprawy rozstrzygane są na 1-2 posiedzeniach sądu. Kiedy jednak w grę wchodzą małoletnie dzieci oraz majątek sprawa mocno się komplikuje. Jeśli małżonkowie nie będą w stanie dojść do porozumienia istotne może okazać się zatrudnienie adwokata. 

W czym pomoże nam doświadczony adwokat?

Szukając adwokata postarajmy się znaleźć osobę, która specjalizuje się w sprawach rodzinnych. Niezwykle ważne jest, aby nasz adwokat na początku dokładnie zapoznał się z naszą sprawą – istotna jest tu szczerość. Pierwszym zadaniem adwokata jest bezstronna ocena naszej sytuacji i określenie możliwości o które możemy zabiegać w sądzie. Decydując się na adwokata możemy liczyć na to, że będzie on naszą podporą w sądzie: ma on obowiązek reprezentowania nas w sądzie, tworzenie wniosków, obronę naszych interesów i dbanie o nasze dobre imię. Co ważne: adwokat powinien nas również strzec przed podejmowaniem kroków, które mogą zaszkodzić naszej sytuacji prawnej.