Home > Pozostałe > Jak wyceniane są tłumaczenia w profesjonalnych biurach tłumaczeniowych?

Jak wyceniane są tłumaczenia w profesjonalnych biurach tłumaczeniowych?

Obecnie znalezienie dobrego tłumacza nie jest już tak problematyczne jak kilka lat temu. Dzisiaj do dyspozycji mamy internet – w sieci bez trudu znajdziemy zarówno jednoosobowe firmy translatorskie, jak i duże biura tłumaczeniowe o szerokiej ofercie. Zanim jednak wybierzemy jedną z opcji warto wiedzieć, na jakiej zasadzie wyceniana jest praca tłumacza.

Jak liczona jest cena?

Decydując się na pomoc biura tłumaczeniowego cena uzależniona jest od kilku czynników. Przede wszystkim ważny jest sam język. W przypadku klasycznych i popularnych języków takich jak angielski czy niemiecki cena będzie niewielka. Koszty rosną w momencie wybrania języka mniej popularnego, jak serbski, łotewski, koreański. Drugi czynnik to oczywiście ilość stron – cenniki uwzględniają cenę za 1 stronę tekstu kartki A4. Ważne jest także to, czy dokument tłumaczony jest z języka polskiego czy na język polski

W jakim czasie nasz dokument zostanie przetłumaczony?

Zazwyczaj cena za klasyczne tłumaczenie obejmuje ok. 5 stron dziennie. Kiedy jednak ważny jest czas możliwe jest przetłumaczenie tekstu szybciej. W takich sytuacjach musimy mieć jednak na uwadze, że cena znacząco wzrośnie. Tłumaczenie można zrobić z dnia na dzień – wtedy cena jest zazwyczaj podwójna.

Wejdź na http://verbo.com.pl i zapoznaj się z ofertą profesjonalnego biura Tłumaczeń z Warszawy