Home > Pozostałe > Zabawki dziecięce: powrót do korzeni!

Zabawki dziecięce: powrót do korzeni!

 

Szukając zabawki dla dziecka warto przyjrzeć się temu, co proponują dzisiaj producenci. Oferta zabawek jest tak obszerna, że bez trudu znajdziemy tam coś dla osoby nam bliskiej. Wśród licznych propozycji warto zwrócić uwagę na popularne teraz zabawki drewniane. Moda na ekologiczne zabawki to jednak nie tylko trend – to także powrót do klasycznych form i możliwość nieprzerwanej zabawy i radości dla malucha. 

Klasyczne zabawki drewniane

Zabawki drewniane dostępne są na polskim rynku od wielu dekad, jednak dopiero ostatnie dziesięciolecie pokazało, jak wielkim zainteresowaniem cieszą się takie produkty. Nie powinno to dziwić – zabawki drewniane są nie tylko ekologiczne, ale też bardzo zdrowe, bezpieczne i trwałe. Proces produkcji tego typu zabawek jest ściśle kontrolowany – produkty te muszą spełniać bardzo konkretne wymogi. Istotne są zarówno kształty, wielkość, jak i szlifowanie czy użyte farby i lakiery – wszystko musi być bezpieczne dla dziecka – mówią pracownicy firmy haribi.pl

Wśród najchętniej kupowanych zabawek drewnianych wymienia się oczywiście zestawy klocków – pozwalają one na rozwijanie wyobraźni dziecka i realizowanie wszystkich pomysłów. Poza klockami dużym zainteresowaniem cieszą się także wszelkie zabawki składane, np. kolejki, których wagoniki mogą być łączone i pchane lub ciągnięte. Dla mniejszych dzieci dedykowane są wszelkie zabawki do pchania i ciągnięcia. Nie brak również zabawek wspomagających manualną pracę dłoni i palców. 

Nietuzinkowe zabawki drewniane

Poza klasycznymi klockami czy kolejkami topowi producenci zaproponują nam sortery, dydaktyczne układanki, przesuwanki motoryczne, puzzle, przybijanki. Dużym zainteresowaniem cieszą się także zestawy: lekarski, do majsterkowania, zestaw kuchenny.