Home > Zdrowie i Uroda > Zabiegi medycyny estetycznej – czy pomogą w walce z oznakami starzenia?

Zabiegi medycyny estetycznej – czy pomogą w walce z oznakami starzenia?

 

Zmarszczki szpecą twarz i sprawiają, że cera wydaje się być zmęczona a my sami wyglądamy na starszych, niż jesteśmy w rzeczywistości. Proces starzenia się skóry jest całkowicie naturalny i w zależności od konkretnego przypadku może następować wolniej lub szybciej. W procesie powstawania zmarszczek niebagatelną rolę odgrywają geny, ale i czynniki środowiskowe.

Jak powstają zmarszczki?

Zmarszczki, czyli bruzdy widoczne w strukturze skóry, mogą być wynikiem zarówno naturalnej mimiki skóry, jak i procesów starzenia się. Wraz z wiekiem ilość kolagenu w naszej skórze spada, co przekłada się również na jej odwodnienie, brak elastyczności – to wtedy właśnie pojawiają się zmarszczki. Elementem mogącym przyspieszyć ten proces jest środowisko w którym żyjemy: spaliny i silne promieniowanie słoneczne działają bardzo negatywnie na skórę oraz jej stan – mówią specjaliści z kliniki evospa.pl. Czy istnieją metody na to, aby zahamować proces starzenia?

Zabiegi medycyny estetycznej

Chcąc odmłodzić skórę i zmniejszyć widoczność zmarszczek warto skorzystać z szerokiej oferty jaką daje medycyna estetyczna. Poprzez zastosowanie bezpiecznych i przebadanych substancji możliwe jest nie tylko spłycenie zmarszczek, ale i skorygowanie drobnych defektów urody. Najpopularniejszą substancją jest tu oczywiście toksyna botulinowa, czyli botoks. Botoks upośledza przewodzenie impulsów nerwowych pomiędzy włóknami mięśni twarzy, przez co stają się one zrelaksowane, a skóra wyraźnie wygładzona. Popularne są również zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego – ta substancja wykorzystywana jest do wypełniania zmarszczek marionetkowych, zmarszczek palacza, lwiej bruzdy. Efekty działania zabiegów widoczne będą przez kilka miesięcy – po tym czasie zabieg można powtórzyć.