Home > Biznes > Jak zaprojektować firmowe biuro?

Jak zaprojektować firmowe biuro?

 

Wygodne i funkcjonalne biuro to przestrzeń, w której pracownicy czują się komfortowo i mogą liczyć na wszelkie udogodnienia. Zadaniem pracodawcy jest takie zaaranżowanie biura, aby miejsce to było przyjazne dla każdego pracownika. Jakie rozwiązania i pomysły warto wykorzystać w tym miejscu? 

Dopasowane do potrzeb pracowników meble

W większości biur konieczne jest zagwarantowanie pracownikowi wygodnego miejsca pracy, zgodnego z przepisami BHP oraz rozporządzeniami ministra pracy. Miejsce takie musi być odpowiednio oświetlone, wyposażone w stół o konkretnej wysokości i wygodne, obrotowe krzesło. Szczególnie fotel sprawia wiele problemów: w przypadku pracy siedzącej konieczne jest zapewnienie takiego fotela pracownikowi, który umożliwi dopasowanie go do indywidualnych potrzeb. W praktyce są to najczęściej fotele biurowe regulowane w 2-3 płaszczyznach (możliwość regulacji wysokości siedziska, regulowanie podłokietników oraz odchylenia oparcia). Nie bez znaczenia jest również wypełnienie oraz tapicerowanie fotela – materiały muszą być odporne na odgniatanie czy ścieranie, aby przez długi czas zachowały odpowiednie właściwości fizyczne i estetyczny wygląd.

Nie mniej ważne niż stanowisko pracy jest odpowiednie oświetlenie. Intensywność oświetlenia regulowana jest poprzez ilość punktów świetlnych na konkretne pomieszczenie. Nad głowami pracowników lub też bezpośrednio na ich biurkach powinny znajdować się silne lampy, pozwalające na pracę również po zmroku.

Jakie urządzenia powinny znaleźć się w dobrze wyposażonym biurze?

Kiedy biuro posiada już niezbędne meble i dodatki konieczne jest jego wyposażenie w elementy takie jak gilotyny, bindownice, laminatory, folie do laminowania, dziurkacze, zgrzewarki. Wszystkie wymienione znajdziemy na stronie producenta import-maszyn.eu